Kapacitás, átfutási idő
Ez kapcsolódik az előző ponthoz: ha olyan kivitelezőt bízunk meg, amely saját gyártókapacitással rendelkezik, általában kiszámíthatóbb időzítésre és gyorsabb átfutási időre számíthatunk. Senki nem szeret hónapokat várni a megrendelt konyhabútorra, főleg nem az eredetileg vállalt határidőhöz képest! Ez sajnos az egyik leggyakrabban előforduló probléma az építőiparban, aminek kellemetlenségét nem mindig tudja feledtetni a csodaszép végeredmény.
Kommunikáció
Egy másik problémás terület az építőiparban a kivitelező részéről tanúsított passzív hozzáállás. Ajánlott elkerülni az olyan vállalkozót, akit tízszer kell felhívni, hogy egyszer felvegye a telefont, és akkor is kitérő választ ad például a határidőre vonatkozó kérdéseinkre. A kommunikáció az egyik kulcs! Ha a felmérés és az ajánlatadás során a kivitelező tartja a megbeszélt határidőket, az profizmusra utal, és okunk van feltételezni, hogy komolyan veszi a feladatát.
A tanácsadás mélysége
A helyszíni felmérés és tanácsadás két szintjét különböztethetjük meg. Az alapszinten a felmérést végző szakember az elképzeléseinknek megfelelően, és az általa rögzített pontos méretek alapján gyártja le a megrendelt bútort, a folyamat végén látszólag mindenki elégedett. Eggyel magasabb szinten a kivitelező rendelkezik olyan tudással és tapasztalattal, amivel plusz értéket adhat a szolgáltatáshoz.
Hogy mire gondolunk?
- A 3D látványtervezés sokat segít a megrendelőnek, hogy fénykép minőségben előre lássa az elképzelését, így könnyebben meg tudja ítélni, hogy az elképzelései és a tervek fedik-e egymást.
- Egy magasabb felkészültségű kivitelező tanácsokkal is tud szolgálni az arra nyitott megrendelő számára: elrendezés, praktikum, környezet, ergonómia, tágabb értelemben vett belsőépítészet, amelyek mind növelik a kivitelezés színvonalát és a megrendelő elégedettségét.
A kivitelezés szakmai és emberi színvonala
A profi kivitelezőnek nem csak a munkája nem hagy kívánnivalót maga után, hanem emberileg is a legtöbbet nyújtja. A profi kivitelező udvarias, a munkavégzés helyét tisztán hagyja maga után, és folyamatosan kommunikál a megrendelővel.
Akár évtizedes jóérzést, vagy annak ellenkezőjét is okozhatja egy jól vagy éppen nem jól sikerült konyhabútor. Érdemes jól választani!
Fotó: Shutterstock
Comments